Dwory polskie, 2020

DWORY POLSKIE

Fascynacja polską architekturą i kulturą były podstawą namalowania serii DWORY POLSKIE. Dwór szlachecki był elementem polskiego krajobrazu. Od małych wiejskich domostw po wielkie reprezentacyjne rezydencje. Zawsze wpisany w krajobraz i otoczony przyrodą.

Seria DWORY POLSKIE to impresje krajobrazowe, malowane zdecydowaną kreską, stawianą z pełnym wyrachowania gestem. Uzupełniane sepiowymi plamami na białym papierze. Tworzą klimatyczne kompozycje. Obrazy przepełnione światłem.

Prace są syntetyczne, bez zbędnych detali. Czasami prawie ascetyczne, a przecież niezwykle precyzyjnie, oddają niezwykłość pejzażu i architektury. Każda praca w tej serii ma unikalny charakter, którego wspólnym mianownikiem jest wyrazistość przekazu. 

Wykształcenie architektoniczne i artystyczne twórcy pozwala malować swobodnie i precyzyjnie. Użyta kolorystyka sepii patynuje wspomnienia, snuje nostalgiczne opowieści o życiu blisko natury. jest ukłonem w stronę tradycji. Prace oprawione są w passe-partout o ciepło brązowym lub kremowym kolorze.

Technika: akwarela Karmański na papierze Steinbach

Wymiar rysunku w oprawie: 20cmx30cm

Wymiar passe-partout: 30cmx40cm, do wyboru w kolorze ciepłego brązu lub kremowym

Oprawa: ramka aluminiowa złota bez szyby

Opis i podpis: sygnowane „Filipek” na awersie, pełen opis na rewersie