Fractal Landscape Square

Nieskończona, bogata złożoność reliefowych, strukturowych, tłoczonych elementów ujętych w przenośnie łanów zboża, kęp trawy, zarośli, brzegu oceanu, wzburzonych fal. Pejzaże Fraktalne Jarosława Filipka wykonane są farbami olejnymi i akrylowymi, w które artysta wkomponowuje plastyczne masy, nadając obrazom swoisty trzeci wymiar. Wyraziste faktury tworzą na płótnie finezyjny rysunek traw, krzewów i drzew.

Jarosław Filipek jest malarzem kolorów. Jego obrazy opierają się na intensywności koloru i kontrastach soczystych barw. Artysta bawi się ich zestawieniami. Splata je w urocze i bezpretensjonalnie intensywne impresje. Bogactwo faktur, jakie artysta uzyskuje dzięki zastosowaniu mas plastycznych, świadczą o wyjątkowej technice malarskiej.

Pejzaż jest dla twórcy pretekstem do studiowania multizmysłowego odbioru świata. Namawia nas do zatrzymania się i skoncentrowaniu na percepcji otoczenia wszystkimi zmysłami. Usłyszeć szum, szelest, świergot. Dotknąć ciepła słońca, muśnięcia wiatru. Poczuć aromat ziół, zapach powietrza…