Akwarela Stare Miasto

Akwarela Stare Miasto w Warszawie – pejzaże miejskie.

Technika: farby akwarelowe maimeri i akwarele w płynie Liquarel

Podłoże: papier akwarelowy Steinbach

Podpis: sygnowane i opisane na rewersie

Certyfikat autentyczności sygnowany przez autora

Rok powstania: 2023 i 2024

Wymiar obrazu: 21×29,7×0,1

Oprawa: passe-parotout i rama aluminiowa lub drewniana

Cena: 1200 PLN

Akwarela Stare Miasto – warszawska starówka

Cykl akwareli inspirowany jest architekturą Starego Miasta w Warszawie. Każda akwarela Satare Miasto jest pełna subtelnych detali i zachwyca bogactwem kolorów. Malarstwo w tej formie zaprawasz widza w magiczną podróż przez historię i atmosferę tego unikalnego miejsca. Artysta wplata w swoje akwarele unikalne wizerunki kamieniczek starówki. Charakterystyczne budynki tego historycznego obszaru, tworzą równowagę między dekoracyjnoscia a barokowymi formami elewacji. Każda akwarela Stare Miasto to luźna interpretacja architektury staromiejskiej stolicy.

W akwareliach dominują intensywne kolory, które podkreślają dekoracyjną elegancję architektury. Wszystkie prace skupiają się na klimatycznych uliczkach, z kamienicami o zróżnicowanej wysokości. Takie porzedstawienie domów oddaje charakterystyczny układ urbanistyczny starej Warszawy. Precyzyjnie malowane fasady, tworzą mikroświaty pełne pięknych niuansów.

Pejzaż miejski – Warszawa

Cykl abstrakcyjnych akwareli nawiazujących do architektury Starego Miasta w Warszawie może być interpretowany jako artystyczna podróż przez czas i przestrzeń. Cykl akwareli Stare Miasto ukazuje piękno i charakter tego historycznego miejsca w sposób unikalny i osobisty. To sztuka, która oddaje zewnętrzną estetykę, ale również przenosi widza do wnętrza atmosfery tego magicznego miejsca.

Artysta stosuje technikę akwareli, wykorzystując delikatne przejścia kolorów i zanurzając się w subtelnych gradiencjach. Pozwala to oddać atmosferę miasta. Każda akwarela Stare Miato zawiera także elementy abstrakcyjne, które pozwalają widzowi na własne interpretacje.

Stylizowane wizerunki kamieniczek zyskują nowe życie dzięki artystycznej modyfikacji. Unikalne zastosowanie akwareli, które łączy tradycję z nowoczesnością oraz przeszłość z wyobraźnią artysty. Artysta skoncentrował się na formach kamienic, przekształcając je plastycznie. W ten sposób nadaje kompozycji nowoczesny i stylowy wygląd. Fasady kamienic zyskują niespotykane odcienie, co wprowadza do dzieł uczucie nostalgii. Stare Miasto jako inspiracja, pozwala na różnorodne, kreatywne i ekspresyjne podejśccie do przedstawienia pejzażu miejskiego.