Kamieniczki Starego Miasta – akwarele

Barokowe kamieniczki Starego Miasta malowane akwarelą

Technika: farby akwarelowe maimeri i akwarele w płynie Liquarel

Podłoże: papier akwarelowy Steinbach

Podpis: sygnowane i opisane na rewersie

Certyfikat autentyczności sygnowany przez autora

Rok powstania: 2023 i 2024

Wymiar obrazu: 21×29,7×0,1

Oprawa: passe-parotout i rama aluminiowa lub drewniana

Cena: 1200 PLN

Kamieniczki Starego Miasta – akwarelowa opowieść

Delikatne, pastelowe barwy, które ukazują urok i atmosferę historycznych kamieniczek z serca starej części miasta. Na pierwszym planie możemy zobaczyć malownicze domy Starego Miasta. Cała kompozycja emanuje spokojem i nostalgią, przenosząc widza do urokliwego rynku Starego Miasta, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej. Obraz ukazuje harmonię między architekturą, naturą i życiem codziennym, tworząc jednocześnie romantyczną wizję miejsca pełnego historii i uroku.

Akwarela ze Starego Miasta w Warszawie” przedstawia charakterystyczny widok na historyczną część Warszawy. Na obrazie artysta ukazał starannie odrestaurowane kamienice, których fasady emanują kolorem. Różnorodność kształtów i barw elewacji nadaje widokowi rynku unikalny i urokliwy charakter. 

Historia zapisana akwarelą

Każda akwarela rozsiewa atmosferą historii, kultury i tradycji, przenosząc widza do malowniczego otoczenia Starego Miasta w Warszawie. Akwarela, której tematem są kamieniczki rynku Starego Miasta celebruje piękno architektury jednocześnie zachęcając do odkrywania jego uroku i historii. Przenosi widza w podróż do serca historycznej Warszawy, ukazując barokowe kamieniczki Starego Miasta. Każda fasada opowiada swoją historię.

Akwarela przedstawiająca kamieniczki Starego Miasta byłaby wyjątkową pamiątką z wizyty w Warszawie i może przypominać o urokliwej atmosferze historycznej części miasta. Kamienica Pod Złotym Słońcem: To jedna z najbardziej urokliwych kamienic na Starym Mieście. Znajduje się przy ulicy Brzozowej. Kamienica ta posiada bogatą historię i piękną, odrestaurowaną fasadę. Nazwa pochodzi od zegara słonecznego umieszczonego na elewacji. Kamienica „Pod Złotym Jeleniem”: To jedna z kamienic przy ulicy Piwnej, w pobliżu Barbakanu. Kamienica zachwyca swoją gotycką fasadą i mistycznym klimatem. Jest to jedna z najstarszych kamienic w Warszawie, a jej historia sięga aż XIV wieku.